Dystrybucja oraz montaż instalacji fotowoltaicznych
dla obiektów produkcyjnych i przemysłowych

Nasza firma ELMIR Elektroenergetyka jako doświadczony lider fotowoltaiki w Lublińcu oraz w powiecie lublinieckim realizuje instalacje od sprawdzonych i autoryzowanych producentów, stawiając na jakość rozwiązań. Montaż systemu przez naszą wykwalifikowaną kadrę to gwarancja bezpieczeństwa, solidności i wysokiej wydajności realizowanej instalacji. Dostarczamy również moduły pod budowę farm fotowoltaicznych oraz oferujemy dobór i pomoc w montażu fotowoltaiki w powiecie lublinieckim. Oferujemy pomoc w wyborze i montażu urządzeń. Posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy przy montażu instalacji fotowoltaicznych w całej Polsce. Firma ELMIR zajmuje się również profesjonalnym doradztwem, sprzedażą oraz montażem i kompleksowymi usługami serwisowymi pomp ciepła w Lublińcu oraz w całym województwie śląskim. Korzystamy z najlepszych producentów na rynku Fronius®, SMA®, Sofar® oraz SolarEdge®.

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych
oraz przedsiębiorstw

Prawidłowo dobrana moc instalacji fotowoltaicznej w pełni pokryje zapotrzebowanie na prąd wszystkich urządzeń elektrycznych w budynki. Dzięki fotowoltaice i darmowej energii ze słońca obniżysz swoje rachunki za energię elektryczną nawet o 90%. Inwestycja zwróci się już w około 7 lat, a po tym czasie Twoja instalacja będzie generować oszczędności przez kolejne lata. Instalacja od Elmir Lubliniec to ponad 30 lat wysoce wydajnej pracy. Nasza oferta obejmuje zarówno montaż instalacji fotowoltaicznych na dachu, jak i gruncie, sieciowych oraz autonomicznych. System PV sieciowy jest zintegrowany z publiczną siecią energetyczną. Rozwiązanie takie daje możliwość pobierania prądu z sieci publicznej, w sytuacji kiedy nie jesteśmy w stanie sami zaspokoić swoich potrzeb energetycznych, odsprzedawania do sieci nadwyżki wyprodukowanego prądu. Jako że usługi naszej firmy instalatorskiej są kompleksowe, zajmujemy się projektowaniem oraz montażem instalacji fotowoltaicznych domowych, dla firm, instytucji oraz jednostek samorządu terytorialnego.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Kluczowym etapem realizacji jest montaż instalacji fotowoltaicznej. Proces ten trwa, w zależności od wielkości instalacji, od jednego do czterech dni. Wchodzą w niego następujące czynności takie jak przygotowanie konstrukcji wsporczej, rozłożenie okablowania, umiejscowienie falownika w ustalonym z klientem miejscu, panele fotowoltaiczne zostają zamontowane, a instalacja zostaje podłączona do sieci. Po zakończonym montażu instalacji fotowoltaicznej, jeszcze przed rozpoczęciem eksploatacji, konieczne będzie zgłoszenie posiadanej instalacji do operatora energetycznego. Kontakt ten umożliwi wymianę przez operatora licznika energetycznego na tzw. dwukierunkowy. Jest to urządzenie, które pozwala zarówno na pobieranie energii z sieci, jak i jej oddawanie. Operator energetyczny, według prawa, ma obowiązek wymiany licznika w ciągu 30 dni. Zwieńczeniem procesu jest podpisanie specjalistycznej umowy z operatorem, tzw. umowy kompleksowej. Ostatnim etapem realizacji usługi jest instalacja oprogramowania do monitoringu wydajności zastosowanych paneli słonecznych. Dzięki temu, klient ma bieżący wgląd w ilość uzyskanej energii w czasie rzeczywistym, a także, jakie oszczędności za pomocą instalacji uzyskał.

Gdzie mogę zamontować panele fotowoltaiczne?

Wszędzie gdzie będą wystawione na działanie promieni słonecznych. Optymalny jest dach skierowany na południe, nachylony pod kątem 35°. Panele można zainstalować na własnych wysięgnikach, ogrodzeniach i innych strukturach. Instalacja paneli bezpośrednio na gruncie jest mniej opłacalna i z reguły niezasadna. Jako ELMIR Lubliniec doradzimy oraz zaproponujemy najbardziej optymalne rozwiązanie dotyczące instalacji fotowoltaicznej.

Projekty instalacji fotowoltaicznych

Jako frima ELMIR z wieloletnim doświadczeniem oferujemy kompleksowe usługi montażu fotowoltaiki dla przemysłu. Dzięki nam na budynkach wielu firm znajdują się przemysłowe panele fotowoltaiczne, które gwarantują właścicielom znaczne korzyści. W ramach naszej oferty proponujemy klientom zaawansowany, szczegółowy i spersonalizowany projekt instalacji fotowoltaicznej opracowywany na bazie wieloletniego doświadczenia, rzetelnej wiedzy oraz najnowszych dostępnych na rynku rozwiązań. Jak firma ELMIR Lubliniec przygotujemy projekt każdej instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy kompleksowe podejście w projektowaniu od opracowania koncepcji, przez uzgodnienie projektu z rzeczoznawcą PPOŻ po przygotowanie najbardziej zaawansowanego projektu instalacji fotowoltaicznej.

Najlepsi producenci gwarancją najwyższej jakości

ELMIR Fotowoltaika Lubliniec

ELMIR Fotowoltaika Lubliniec
ELMIR Fotowoltaika Lubliniec
ELMIR Fotowoltaika Lubliniec
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.