Dystrybucja oraz instalacja pomp ciepła
dla budynków mieszkalnych oraz usługowych

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym doradztwem, sprzedażą oraz montażem i kompleksowymi usługami serwisowymi pomp ciepła w Lublińcu, w powiecie lublinieckim oraz na terenie województwa śląskiego. Specjalnością firmy ELMIR Elekroenergetyka są powietrzne pompy ciepła. Dzięki dużemu doświadczeniu proponujemy Państwu kompleksową realizację inwestycji poprzez doradztwo i konsultację, wykonanie analiz porównawczych kosztów ogrzewania standardowymi systemami grzewczymi z systemami opartymi na pompach ciepła, wykonanie projektu, dostawę urządzeń od renomowanych producentów pomp ciepła oraz montaż instalacji i urządzeń, jak również uruchomienie i szkolenie użytkowników. W naszej ofercie znajdują się najnowsze urządzenia renomowanych światowych firm Sinclair®, LG®, Nibe® oraz Viessmann®.

Dobór pompy ciepła

Firma ELMIR Elektroenergetyka pomaga w doborze pompy ciepła dla danego obiektu. Posiadając już obliczenia zapotrzebowania na energię cieplną budynku przechodzimy do doboru pompy ciepła dla klienta. Wprowadzamy informacje związane z OZC, rodzajem ogrzewania oraz wszystkimi najważniejszymi parametrami dobieranej jednostki pompy ciepła. Efektem tego jest bardzo dokładny dobór jej mocy grzewczej. Obliczanie zapotrzebowania cieplnego wraz z dokładnym doborem mocy pompy ciepła jest zajęciem czasochłonnym , ale tylko w ten sposób gwarantuje poprawną pracę instalacji i co równie ważne, daje możliwość wglądu w analizę rocznych kosztów eksploatacji pompy ciepła. Jesteśmy dystrybutorami pomp ciepła w Lublińcu firm Sinclair®, LG®, Nibe® oraz Viessmann®.

Wydajna alternatywa

Pompy ciepła to przede wszystkim wydajność połączona z ekologią, która może być niedrogą w eksploatacji alternatywą dla tradycyjnych systemów instalacji grzewczych w budynkach mieszkalnych. W odpowiednich warunkach pracy pompy ciepła są bardzo efektywne. Korzystając z darmowego ciepła pochodzącego z otaczającego środowiska, można znacznie obniżyć roczne koszty ogrzewania, w sprzyjających warunkach nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych instalacji grzewczych. Pompa ciepła daje również możliwość korzystania z wielu innych funkcji, które są często dostępne w urządzeniu. Większość systemów pomp ciepła pozwala nie tylko efektywnie ogrzewać, ale również chłodzić pomieszczenia oraz dostarczać ciepłą wodę użytkową. Pompy ciepła są również najbezpieczniejszym sposobem ogrzewania dowolnego obiektu, w przypadku ich zastosowania, nie musimy się obawiać zaczadzenia lub wybuchu instalacji.

Dla kogo pompa ciepła?

Niższe koszty budowy domu. Wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału. Nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę – przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania. Pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników. Szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych. Realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego. Długa żywotność pompy ciepła,przy odpowiedniej instalacji nawet do 50 lat

Instalacja pompy ciepła

Czy pompy ciepła są wymagające? Nie, bo działają w pełni automatycznie, a pełny projekt oraz montaż w powiecie lublinieckim oraz województwie śląskim zapewniamy jako firma ELMIR Lubliniec. Są też tanie w eksploatacji, a ich ceny przez ostatnie lata znacząco spadły, co spowodowało, że stały się realną konkurencją dla kotłów. Pobrane ciepło przekształcane jest w postać, którą można wykorzystać w budynku. Jest to system bardziej skomplikowany od kotła. Pompy ciepła to szczególne urządzenia grzewcze, ponieważ same nie wytwarzają ciepła, a jedynie umożliwiają pobranie go z otoczenia – ziemi, wody lub powietrza, w zależności od tego, jaki rodzaj pompy wybierzemy

Kompleksowy serwis oraz wsparcie

Jako ELMIR Lubliniec zapewniamy kompleksowy serwis wybranej pompy ciepła. Posiadamy wykwalifikowanych serwisantów oraz zapewniamy szybki dostęp do części zamiennych. Wykonujemy także okresowe przeglądy, które poprawiają efektywność i przedłużają żywotność urządzeń. Jako firma ELMIR Lubliniec gwarantujemy kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji. W trakcie wstępnej konsultacji ustalamy dogodny termin wizyty naszego instalatora na miejscu inwestycji. Następnie proponujemy optymalne rozwiązanie zawierające bezpłatną wycenę właściwych urządzeń, materiałów oraz usługi montażu.

Najlepsi producenci gwarancją najwyższej jakości

ELMIR Pompy ciepła Lubliniec

ELMIR Pompy ciepła Lubliniec
ELMIR Pompy ciepła Lubliniec
ELMIR Pompy ciepła Lubliniec
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.