Pomiary oraz odbiory elektryczne, oświetlenia i termowizyjne

Firma ELMIR Lubliniec specjalizuje się w wykonywaniu okresowych pomiarów i przeglądów elektrycznych, pomiarów natężenia oświetlenia awaryjnego, ewakuacyjnego oraz stanowisk pracy. Posiadamy aktualne uprawnienia energetyczne dla instalacji elektrycznych oraz przyrządy pomiarowe legalizowane najnowszej generacji firmy Sonel. Wykonujemy badania termowizyjne budynków i mieszkań oraz urządzeń, maszyn i instalacji w zakładach przemysłowych i innych obiektach. Realizujemy profesjonalne pomiary natężenia oświetlenia ogólnego zgodnie z obowiązującymi normami PN-EN 12464-1:2002 oraz PN-EN 1838.

Pomiary i odbiory elektryczne

Nasza firma ELMIR Elektroenergetyka oferuje pełen zakres usług w obszarze badania i odbioru instalacji elektrycznych, począwszy od odbiorów nowych instalacji lub po remontach i modernizacjach, poprzez pomiary w instalacjach, pomiary natężenia oświetlenia, badanie sprzętu przenośnego i na przeglądach okresowych kończąc. Podstawowe pomiary niezbędne do odbioru budynku, to m.in. pomiar rezystancji uziemienia, rezystancji izolacji, impedancji pętli zwarcia, wyłączników różnicowo-prądowych, oględziny instalacji elektrycznej, sprawdzenie oznaczeń połączeń lub samego wykonania instalacji. Po wykonaniu pomiarów i oględzin sporządzany jest protokół, który możemy załączyć wraz z dokumentami przy składaniu dokumentów odbiorowych budynku mieszkalnego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest bardzo ważne, dlatego nie lekceważmy w/w czynności. W przyszłości pozwoli nam to zaoszczędzić fundusze lub uniknąć tragedii związanej np. z pożarem domu. Pamiętajmy również o kontroli domowej instalacji elektrycznej co 5 lat. Odbiory instalacji wykonujemy zgodnie z wymogami normy PN-HD 60364 oraz wymogami stawianymi przez Nadzór Budowlany odnośnie dopuszczenia obiektów do eksploatacji. Korzystamy z renomowanych urządzeń firmy Sonel®.

Pomiary natężenia oświetlenia

Jako ELMIR Lubliniec przeprowadzimy dla Państwa pomiary oświetlenia ogólnego, pomiary oświetlenia na stanowiskach pracy. Pomiary natężenia oświetlenia wykonujemy w biurach, instytucjach publicznych, sklepach i galeriach handlowych, szkołach i przedszkolach, fabrykach i magazynach. Po wykonanych pracach otrzymają Państwo komplet dokumentów, a także protokół zgodny z wymaganiami PIP i Sanepid. Wykonujemy nasze usługi dotyczące natężenia oświetlenia na terenie Lublińca, powiatu lublinieckiego oraz województwa śląskiego oraz opolskiego jako pomiary natężenia oświetlenia ogólnego, pomiary natężenia oświetlenia stanowiskowego, pomiary równomierności oświetlenia i olśnienia, pomiary natężenia oświetlenia awaryjnego, pomiary natężenia oświetlenia ewakuacyjnego oraz pomiary ochronne. Korzystamy z renomowanych urządzeń firmy Sonel®.

Pomiary termowizyjne

Nasza firma ELMIR Elektroenergetyka od wielu lat zajmuje się kompleksowym wykonywaniem profesjonalnych badań kamerą termowizyjną na terenie powiatu lublinieckiego. Oferta ELMIR Lubliniec obejmuje usługi wykorzystujące termowizję m.in. badania termowizyjne dla każdego rodzaju obiektów, od lokali mieszkalnych przez budynki biurowe po obiekty przemysłowe i hale produkcyjne. Ponadto, dla tych bardziej wymagających oferujemy termowizyjną kontrolę instalacji elektrycznych i wiele innych. Najlepszą gwarancją wysokiego standardu świadczonych przez nas usług są specjalistyczna wiedza, doświadczenie naszej kadry oraz wysokiej jakości sprzęt. Nasi specjaliści posiadają odpowiednie wykształcenie kierunkowe oraz wszelkie niezbędne uprawnienia, dzięki czemu są w stanie wykonywać swoje zadania z należytą starannością. Korzystamy z renomowanych urządzeń firmy Sonel®.

Najlepsi producenci gwarancją najwyższej jakości

ELMIR Alfa Elektro Lubliniec

Pomiary elektryczne Sonel Lubliniec
Hager ELMIR Lubliniec
ABB Elektryka Lubliniec ELMIR
Masz pytania? Skontaktuj się z nami.